Käitumisteraapia lemmikloomale
L.I.F.E biofeedback seadmega
stressis looma abimees
Sa oled teinud oma looma jaoks kõik, mida oskad, aga ikka oleks nagu midagi puudu? Sa oled läbi käinud kõik spetsialistid, kes annavad head nõu aga sinu looma puhul see kõik pole siiski aidanud? Sa soovid oma koera/kassi aidata, aga ei tea, mida veel teha?
Meil on heameel teatada, et oled jõudnud õigesse kohta, sest meie saame Sinu looma aidata. Sul on võimalik oma looma tundma õppida ja pakkuda talle rahulikku ja harmoonilist elu, millest te mõlemad olete unistanud.
MIIRA TERAAPIAS seansil praktiseerime 2 in 1 lähenemist, kus terapeut nõustab lemmiklooma omanikku lähtuvalt loomaliigi etoloogilisest (loomuomasest) vajadusest, samal ajal viib terapeut lemmiklooma peal läbi teraapiat L.I.F.E. bio (keha)feedback(tagasiside) seadmega (arvuti/protsessor/andur), mis aitab tuvastada ja tasakaalustada väljakujunendud stressikäitumise põhjused. Biotagasiside teraapia eesmärgiks on suurendada enesekontrolli ehk lemmikloom suudab paremini kontrollida oma reaktsioone teatud olukordade ja inimeste suhtes.
Klientide tagasiside põhjal oleme kogenud, et käitumisteraapia aitab vähendada ja tasakaalustada pingeid ning sressi. Selle tulemusena on vähenenud loomal hirmud, ärevus, loom on muutunud enesekindlamaks, saab paremini hakkama erinevates situatsioonides, uni on paranenud, koostöö inimestega ja käsklustest arusaamine on paranenud. Terapeudipoolsed käitumisnõuanded lähtuvad looma liigiomasest käitumisest ja neid on oluline täita kui soovitakse saada parimat tulemust.
Millised koerad/kassid saavad biofeedback teraapiast abi?
-
agressiivsed - ründab ja näksab;
-
reaktiivsed - reageerib koertele, inimestele, liiklusvahenditele, häältele;
-
kartlikud, pelglikud, hirmunud - kardab kõiki ja kõike;
-
närvilised - haugub pidevalt;
-
ärevad, paanikas - ei suuda rahuneda;
-
üksindusahistuses - üksi kodus olles haugub, kraabib, lõhub;
-
stressis - tuppa pissimine, enda üleliigne lakkumine;
-
kurvameelsed - leina, trauma, operatsiooni läbi teinud;
-
varjupaiga koerad/kassid - traumaatilise minevikuga;
-
dementsed - ei mõista, kuhu lähevad, mida teevad;
Biofeedback teraapia + käitumisnõuannete järgimine annab väga häid tulemusi lemmikloomade käitumisprobleemide korral. Tulemusi näed juba 3 kuuga.
Meie kogemus biofeedback teraapiaga
Oleme biofeedback teraapiat lemmikloomadel praktiseerinud Eestis 3 aastat. Selle aja jooksul on abi saanud väga paljud koerad ja kassid. Parima soovitud tulemuse saavutamiseks peab läbima vähemalt 3 teraapiaseanssi. Meie teraapiakogemus on näidanud, et 6 seansiga saavutatakse kindlasti soovitud tulemus.
Ühes kuus tehakse 1 seanss, sest teraapia toime mõjub kuu aega.

Mida seansil tehakse?
Seanss kestab 1,5 tundi, millest biofeedback teraapia kestab 1,15 tund (75 min).
Teraapiaruumi sisenedes on koeral/kassil aega ümbruskonnaga tutvuda ja kõik, mis tema jaoks välja on pandud, nuusutada. Selle tegevuse käigus rahuneb loom maha. Teraapiaruumi sisenedes vabastatakse koer rihmast/kass puurist, et tal oleks võimalik vabalt ringi liikuda. Meie teraapias ei kasutata suukorvi.
Biofeedback teraapiat hakatakse tegema peale looma rahunemist. Looma seljale pannakse tekk (mis on andur), mis ühendatakse biofeedback seadmega. Terapeut leiab seadme abil looma kehas ja infoväljas üles emotsioonid ja pinged ning tasakaalustab need seadme abil. Omanik hoiab looma kinni, et tekk saaks seljal olla.
Seansi panus on 120 €.
Tasumine toimub sularahas
või
Smart ID kaudu ülekandega Miirateraapiad OÜ arveldusarvele EE277700771010549107
Teraapiaruumis kaardimakse teraminali ei ole.
Meie terapeut
Monika Sulengo on läbinud biofeedback teraapia koolituse Ülle Toomeoja (Kanadas registreeritud Biotagasiside terapeut ) juures.
Monika on loomade käitumisnõustaja - terapeut, kes lähtub probleemide lahendamisel looma liigiomasest käitumisest. Väga paljud probleemse käitumisega loomaomanikud on viimases hädas ja lootuses jõudnud just Monika juurde ja saanud abi
kahe teraapialiigi koosmõjul - biofeedback teraapia + liigiomase käitumise järgimine.
Monika läbitud koolitused:
International Dog Trainer Diploma - Nordic Education Center for Dog Trainers
Dog Management - Gerard O`Shea
The Complete Dog - Turid Rugaas
Passing other Dogs on Your Walks - Turid Rugaas
Puppy Power - dr. Amber Batson
Barking Mad - Abnormal Behaviors in Dogs - dr. Amber Batson
Dog Aggression for Animal Professionals - dr. Amber Batson
Introduction to Canine Massage workshop - Luisa Greig, Galen Therapy Center
Connection Between Canine Posture and Movement - Julia Robertson
Appropriate Excercise for Puppies - Julia Robertson
Koeramassaaži kursus I ja II aste - Irina Bukk
Reiki I, II, III aste - Kreet Rosin-Pindmaa
Inimese-looma interaktsioonid - TLÜ mikrokraadi raames eriala ained - koerte käitumine, kassi käitumine, hobuse käitumine, loomade esmaabi ja tervis, loomi kaasavad sekkumised, antropozooloogia
Teraapiaseadme tutvustus
Käitumisteraapiat viiakse läbi arvuti/protsessor/andur seadmega, mille nimi on L.I.F.E.biofeedback, mis loeb kliendi sisepingeid heli, valguse ja värvidega ehk madalsagedustega. Näiteks sarnase põhimõtte/funktsionaalsusega töötavad ka uue põlvkonna nutikellad ja glükoosisensorid. Bio(keha kui elusorganism) feedback (tagasiside) tähendab, et kehas toimuvad psühholoogilised protsessid ehk sisepinged kajastuvad analüüsijale tagasi seadme kaudu.
Protsessi käigus kuvab seade ekraanil kliendi sisepingeid (negatiivseid mõtte- ja käitumismustreid), edastades terapeudile teavet kirjelduste ja protsentide kujul (0-100). Seadme abil tehtud testimine põhineb seosel „tegevus ja reaktsioon”, rakendades kliendile väljakutset („tegevus”) ja mõõtes inimese keha reaktsiooni, kui see väljakutsele vastab („reaktsioon”).
Biofeedback teraapia seadme abil on ohutu, mitteinvasiivne ning ilma negatiivsete kõrvalmõjudeta meetod.
Seadmele on väljastatud EL-is kehtiv CE-vastavussertifikaat.
Tea ka seda, et teraapia:
- ei asenda arstiabi ega käimasolevat ravi;
- sobib kasutamiseks koos ravimite, tavameditsiini ja loodusravimeetoditega;
Seanssidele registreerimine ja lisainfo e-maili või telefoni teel:
tel.56565141;
e-post monika@caramira.ee (kui te pole vastust saanud, vaadake oma rämpsposti kausta)
NB! Registreerumiseks on vajalik lemmiklooma omaniku nimi ning kontakttelefon. Selle olemasolu aitab vajadusel kiiresti aegade suhtes läbi rääkida või ettearvamatute muudatuste korral ühendust võtta.